KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8089545
nr 808 9545
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Albert Engström (1869-1940), Porträtt av Jean Sibelius, motivets mått: 29 x 22
Kondition: slitage, skador
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 18 februari 2013
kl 18:22:08
500 kr
500 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström